A lelki békéhez vezető ösvényt kereste, de inkább a lépcsőfokokra kekllett volna figyelnie. Szomorú történet Pekingből.
Öt emeletet zuhant egy pekingi templom tetejéről és belehalt sérüléseibe egy Li Yuanchen nevű nő egy "vak meditáció" alkalmával.
A szeánszot, vagy micsodát civilek szervezték és bárki önként jelentkezhetett. A lényeg az volt, hogy bekötött szemmel kellett grasszálni az épületben meg a tetején, mert így jobban tud saját belső világára koncentrálni az ember.
A tapasztalatok azonban azt mutatják, hogy ha a tetőn mászkálunk, nem árt a külvilágra is épp annyira figyelni.
Li elvétette a lépést, megbotlott, és átlendült a templom korlátján, ami egyébként 14 cm magas volt. Magyarul inkább dísznek volt ott, mert korlátnak elég alacsony volt.
A templom vezetősége szerint nekik senki sem jelentette be a tervezett meditációt, az épület pedig szabadon látogatható, így fordulhatott elő, hogy bekötött szemű emberek sétálgattak a tetőn mindenféle biztosítás nélkül.
Hülye hírek gyakran! Itt, a Függőn!